6 PROJELERİM - BEKİR KORKMAZ
vizyon desing

PROJELERİM

Plaka 66
Çözüm 66

1. Aş evinin yeniden yapılandırılması


İnancımız ve kültürümüzden gelen sosyal devletçilik adına gariban ve fakirlere yardımlarımız devam etmekle beraber burada sağlık sıhhati yaşı ve fiziki durumu müsait olanları aşa işe yönlendireceğiz.

2. Otopark alanlarının çoğaltılması mevcut un biran önce hizmete geçirilmesi

Otopark alanlarının çoğaltılması mevcut un biran önce hizmete geçirilmesi ayrıca daha önceki konutlarda imarda gözüken otoparkların kullanıma kazandırılması, büyük camii çevresinde yeni oluşturacağımız çarşı alanı altında 2 katta oluşacak yeni bir otopark alanı oluşturulması.

3. Sivil toplum merkezleri

her bir sivil toplum örgütüne 2+1 den oluşan ofisler, 100 kişilik ve 1000 kişilik konferans ve çok amaçlı salonları bulunan bir merkezi Yozgat’ımıza kazandırmak.

4. Yozgat konuk evi

mevcut konaklarımız dışında tarih ve kültür konumu olan yeni yerlere kavuşturmak, ayrıca dışarıdan ilimize değişik vesile ile gelen misafirlerin yemeklerini yedikleri ihtiyaçlarını giderdikleri ve konakladıkları bir merkezin ilimize kazandırılması. 

5. Eğitim ve eğitim birimlerine destek


burs, yurt, kitap, kırtasiye ve ulaşım ayrıca milli eğitim bakanlığımız ile müşterek oluşturacağımız bu proje içerisinde okullarımızın fiziki ve sosyal alanlarda eksik olan ihtiyaçlarını gidermek, rahatlamak, araç-gereç desteği sağlamak, ayrıca burs ve eğitim katkılarından bulunmak.

6. Vali konağının taşınması


şehrimizin açılımı ve sayın valimizin şehir gürültüsünden uzak bir noktada o makama yakışan güvenli estetik bir konağa kavuşturulması. Buranında sosyal içerikli olarak halkımıza açılması.

7. Kültür, eğitim, tanıtım, spor ve eğlence merkezlerinin oluşumu


şehrimizin gelişimine kültürüne katkı yapacak olan bu merkezin düğün salonu, konferans salonu, spor, sanat ve alış-veriş merkezleri olan her türlü yaş sağlık sıhhat ve ruh yapılarına göre insanlara hizmet edecek şekilde yapılandırılması.

8. Hobi ve stres bahçeleri


belediye hudut köyleri ve kendi yerleşkesi içinde şehrimizde yaşayan insanların, iş sonrası ve günlük yorgunlarından uzak, streslerini atabilecekleri, ayrıca devre mülk gibi küçük ebatlar içerisinde oluşturacak günlük, haftalık, aylık, yıllık kira karşılığı bahçelere kavuşturması.

9. Kurultay tepesi


çeşitli amaçlarla miting, konser, toplu tarihsel ve kültürel etkinliklerin yapıldığı şehrin dışında bir alana kavuşturulması.

10. Kamyon garajı ve galericiler sitesinin yeniden yapılandırılması


daha önce belediyemiz tarafından yapılan kamyon garaj ve galericiler sitesi fiziki ve anlam bakımından yeterli olmadığından yeni bir alan oluşturarak yetersizliğin ortadan kaldırılası yeni bir galericiler çarşısı ve kamyon garajı yapılması bunların etrafının soğuk ve kuru hava depoları ile güçlendirilmesi.

11. Çamlık ve ormanlık alanların iç ve dış turizme açılması değişik tesislerle güçlendirilmesi


orman işletme müdürlüğü ile müşterek doğal dokuya zarar vermeden hem ormanlarımızın korunması hemde kullanılması

12. Nohutlu tepesi ve bademlik bölgemizin kuş bakışı tesislerle güçlendirilmesi


mevcut şahin tepesi ve birleşiğinde bulunan ikiz tepelere farklı aktiviteler içeren yeni sosyal ve ticari alanlar oluşturmak. Bademlik bölgesinde doğal dokuya zarar vermeden teraslama yapılarak buralarda küçük piknik alanları ve park alanları oluşturmak.

13. Sevap merkezlerinin kurulması


bakıma muhtaç, kimsesiz, garip, yolcu kimselerin sığındıkları barındıkları ayrıca sağlık, ruh ve beden yapılarına göre aşa-işe, sanat, spora ve eğitime yönlendirildiği yardıma muhtaç insanların konukladığı bir yer olacak.

14. Özürlü ve yaşlılara araçla hizmet birimi


adından da anlaşıldığı gibi imkânı olmayan yaşlı ve özürlülerimizi ruhen ve ihtiyacen rahatlatmak için istedikleri yer ve mekânlar arasında getirip götürüp geri evine bırakan bir hizmet birimi.

15. Büyük aile projesi


aile bakanlığı ve belediye iş birliği içerisinde, çeşitli vesileler ile dağılmış ailelere yüz kızartacak bir durum yoksa tekrar bunları bir araya getirecek, dağılmasına neden olan olayları ortadan kaldıracak gerek ekonomik gerekse sağlık psikolojik destekler sağlayacak bir birime kavuşturulması

16. Sürücü ve Eğitim Pisti


ilimizde bulunan sürücü kurslarının sürüş ve sürüş eğitimlerin verilebileceği, içinde sosyal ve dinlenme tesislerinin bulunduğu bir sürüş pistine kavuşturmak.

17. Acil kurtarma birimi


deprem heyelan sel trafik kazası yangın göçük gibi birçok olaylara müdahale edecek il afet birimi İtfaiyeye bağlı olup, dalgıç, dağcılık, ilk yardım eğitimlerini almış ve ilimizde bulunan birçok göletler göz önünden bulundurularak dalgıç ve sualtı arama yeteneğine sahip yetkin, etkin personel ve araç gereçlere donatılmış kurum yapışana kavuşturmak.

18. İtfaiyenin yapısında yenilik


itfaiye birimi önemi açısından dünya konjektöründe ülkemiz 146. Sırada olup önemsenmeyen birim görünümündedir. Bizim belediyeciliğimizde itfaiye öncelik açısından 1.sıranda yer alacaktır. Milletin mal, can güvenliğini içine alan bir birimin kendi içinde en az 2 mühendis kadrosu olan şehir plan ve bilgisine sahip çağın gereksinimi olan yüksek merdivenli merdivensiz kurtarma ve söndürme araçlarına yangın tünellerine koruyucu ve kurtarıcı tedbirleri önceliği olan eğitimli donanımlı bir kadro ve yapıya kavuşturulması.

19. Şehir içerisinde bulunan ardiye, depo ve kargo şirketlerinin dışarı çıkarılması.


şehrimiz içerisinde yıllarca hizmet eden bugün ise gerek araç gereç trafik ve yerleşim açısı bakımından sıkıntı yaşayan bu iş kollarının şehrimizi dışında yapılacak olan depo ve satış merkezlerine kavuşturulması.

20. Sarıhacılı tepesi, çapanoğlu sarayı ve botanik bahçe


yeni belediyemize dahil edilen sarıhacılı köyümüzden şehrimize girişinde olan bu tepeye ilimizin tarihi mimarı hamisi ve isim babası çapanoğulları yad etmek adına bir minyatür saray yapılması ve eteklerine coğrafi itibari ile kayalıkların çirkinliği şelale ve botanik bahçelerle desteklenerek halkın kullanımına sunulması şehrim girişine güzellik katmasını sağlamak.

21. Şehitlik anıtı


bunu iki isim adı altında ele alacağız. 1.görev şehitleri 2.ideal ve inanç şehitleri Olmak üzere ilimiz nüfusuna kayıtlı bir abide olacak. toprağı vatan yapan şehitlerimize yad etmek açısından tanıtım ve secerelerinin yazıldığı

22. Büyük camii çevresinin yeniden yapılandırılması


eski müftülük yeri dahil Bektaşların ap. Kadar tabandan üç kat ortada ikinci kat sonda bir kat oluşan altında otopark çarşı esnafı için kuru ve soğuk hava depoları birer sıra iş yerlerinden oluşan üstün bölümünde ortası cenaze kılma meydanı. Musalla taşları otoparka inen asansör sistemi ile otoparka inecek. Kenarında çayhaneler kitapçı teşbihçi börekçi ve seyre büyük cami uygun iş yerleri ayrıca bunun altında cami cemaatine ve garibanlara aş ve aş evi küçük kapsamlı misafirhane taziye evi bulanacak.

23. Garibanlara düğün yardımı ve Asker uğurlama törenleri24. Terminalin şehir dışına taşınması


yeni terminalin çalatlı inceçayır güzergahı arasına taşınması buranın şehir içi ve köy dolmuşlarına tahsisi. Altında küçük bakım temizlik ve dinlenme yerleri olacak.

25. Besi köyü projesi


Belediye hudutlarımızda sınırları bulunan tüm ilçe ve köylere sirayet edecek hayvancılığı destekleyecek ve besiliciliği destekleyecek kalemlerin yerelden halledilmesi.Hayvan pazarı,Kesimhane et ve süt ürünleri üzerine işletmelerin hayata geçirilmesi bunların Pazar ve tanıtımlarına katkıda bulunulması

26. Tarım köy projesi


Yerli tohum üretme başta olmak üzere fide,fidan yetiştirme çiftlikleri (seralar) Köy ürünleri pazarlarına kavuşturulması

27. Belediye araç parkının nitelik bakımından güçlendirilmesi28. Sosyal Yaşam Merkezleri


Dışarıdan ilimize gelen öğrenci, memur, sporcu, sanatçı ve misafir kişilerin geldikleri ili aratmayacak, sosyal ihtiyaçlarını karşılayacakları mekânlara kavuşturmak. İlimizde bulunan eski vergi dairesi binası kız meslek lisesi ve erkek endüstri meslek lisesi birleştirerek halkın kullanabileceği içerisinde sanat ve kültür merkezlerinin olduğu park ve çay bahçeleri ile desteklenen eğlence ve kültür merkezlerinin kavuşturulması

29. Çöp hizmetlerinde yenilikler


İl önce yeni imarlardan başlayan ve daha önce yapılmış olan toplu konutların fiziki durumu müsait olanlarda yer altı (Ayrıştırılmalı çöp ) konteyner asansör sistemleri, diğer alanlarda çöp toplama noktaları oluşturulacak belirli saat ve zamanlar içerinde sistemli çalışma programının hayata geçirilmesi

30. Su israfı önleyici ve temiz ucuz suyu halka sunmak


Teknik ekiplerimizin ölçüm ve değerlendirmesi yapılarak. Belli bir kotaya kadar evlere ücretsiz su verilmesi o kotayı geçenlerden tasarrufa yönlendirmek amacı ve israfı önlemek için iki misli ücret uygulanması.

31. Hayvan toplama merkezi


Fiziki durumu ve çeşitliliği artırılarak minyatür hayvanat bahçesi statüsünün kavuşturulması. etrafında sosyal ve kültürel etkinlik alanları oluşturarak insanların hem gezip hem de eğlendikleri merkez haline getirmek

32. Yeni hizmet binasının yapılması33. Belediye ekmek fabrikasının hizmete geçirilmesi


Yerel halkın ekonomik durumu göz önüne ucuz sağlıklı ve kaliteli ekmek üretimi ile mahallelerimizdeki küçük bakkal ve büfelere ekonomik destek ile sağlanacak. Bu ekmek büfelerinde bir çok emekli yada ev hanımı iş bulacak.

34. Yenilikçilik


Eskiyen tesislerimizi bina ve iş yerlerimizi estetik mimari uygulamalarla güzellikler yaratmak.

35. Belediyeler arası birlik


İlk önce ilçelerimiz sonra Çevre iller arasında Ekonomik , Kültürel , Spor ,Tarihsel ve Yardımlaşma ve katılımlar fuarlar organize etmek katılmak. Katkıya davet etmek.

Anıtlık ( iz bırakanlar aktivefa projesi )


İlimize çeşitli hizmet etmiş. Spor, Sanat , İş , Aş ,Hayır Hasenat ve çeşitli alanlarda başarı elde etmiş insanları onu re etme hitabelerini oluşturma.

37. Yeni semt pazarları


Günden güne gelişen ilimiz içinde yani eski bazı mahallerimizde halkımızın ayağına hizmet götürmek pazarcı esnafı korumak ve kontrol etmek.

38. Belediye hudutlarına yeni ilave edilen köylerimizin şehre adapte edilmesi


Şehrin ekonomik ve kültürel yapısına katkı sağlaması köylerimizin bu konuda eksiklerinin giderilmesini sağlamak.

39. Seyyar satıcıları korunması, destekleme


İlk önce yer ve araç desteği sağlanarak onur mücadelerine katkıda bulunmak.

40. Çocuk işçi çalışmalarını önlemek


Çeşitli sebeplerden dolayı okuyamamış ve hem okuyup hem çalışmak mecburiyetinde olan bu geleceğimizin teminatı olan gençleri ; Spor , Sanat , Eğitim ve Kültürel alanlara yönlendirmek. Maddi durumu zayıf olan çocukların ailelerine ara işi yönlendir.

41. Dilencisiz bir şehir


Şehrin her dört girişine bu şehre dilenci giremez tabelası ile bu işe başlayacağız. Dışardan gelenlere zabıta tedbirlerle önleyecek ilimizde bulunan az sayıdaki insanları önceliği topluma kazandırmak ve sonrasında korumaya almak olacak.

42. Yeni mezarlıkların açılması


İlimizde mezarlıkla dolma noktasına gelmiş eski mezarlıkların genişletme ve restorasyon yapılacak ayrı 3 noktaya daha mezarlık açılması.

43. Gayri müslim mezarlığı


İlimizde misafir ve göçmen olarak geçici ve yerleşik bulunan gayri Müslümlere mezarlık tahsis edilecek belli bir süre sonra burası bu vesile ile Turizm’e katkı sağlayacak.

44. Sılahi rahim ve ata ocağı tütsün projesi


Çeşitli vesilelerle ilimizden uzak hemşerilerimiz Şehrimizde buluşturma geri dönenlere iş kurma ( Tarımda, Hayvancılıkta, Kültürel , Sanatta ) proje destekleri sağlamak.

45. Şehrimiz içinden geçen E88 karayolunu rahatlatmak


Şehrimiz içinden geçen E88 Ankara Sivas yolu ve kayseri yol ayrımını rahatlatacak köprülü kavşak geçiş ve direk geçiş yollarına kavuşturulması

46. Yaşlanmış alt yapının yenilenmesi


Adından da anlaşıldığı üzere alt yapımız yaşlanmış olup yeni yerleşik çok katlı 1+1 2+1 3+1 gibi konut sayılarının artması gerek belediye gerekse elektrik doğalgaz Telekom gibi kurumlarında bu yaşlılık ve yetersizlikten kurtarmak.

47. Mülteci probleminin çözülmesi


İlimizde bulunan yoğun mülteci akımının ileride oluşturacağı ekonomik kültür ve huzur açısından güven biriminin oluşturulması ve tedbirlerin alınması bunların sayısını zaman içerinde eritilmesi şuan Ekonomik bir katkı gibi görünsede gelecek için bir tehdit düşüncesindeyiz.

48. Şehir merkezi ana caddelerinden bulunan otopark uygulamasının son verilmesi


Şehir merkezi ana caddelerinden bulunan otopark ve ceplerin park sürecinden çıkarılıp 15 dk’lık esnafın ve halkın kullanılmasına sunulması

49. İlimizdeki esnaf çeşitliliğinin ortaya çıkarılması


ilimizde bulunan oda ve kurumlarla iş birliği içinde çalışmak ilk önce esnaf yapısını fiziki şartlar ekonomik durumu kalifiye elemanı ara elemanı gibi eksiklerini gidermek bu iş yerlerine yeni ucuz iş yerleri üretmek.

50. Yerelde birlik projesi


Gerek siyasi gerek ekonomik gerek kültürel değer ve düşünce insanları bir araya getirme öncülüğünü yapmak. Odalar belediye üniversite şehircilik bakanlığı ve diğer kamu kurumları ile sivil toplum örgütleri ile ortaklaşa hareket ettiği bir birim

51. İnanç ve kültür merkezlerimizin iç ve dış turizme kazandırılması


İlimizde bulunan Şeyh Ahmet Ergin Efendi , Şeyh Osman Badadi Hazretleri , Emirci Sultan Hazretleri ve diğer inanç ve turizm merkezlerimizn tanıtım ve organizlerine katkıda bulunarak inanç değerlerimizi dünya insanları ile paylaşılması ve tanıtımının sağlanması

52. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatları korunması


Halıcılık (dokumacılık) bakırcılık, oymacılık, yerel giysiler

53. Yeni yeşil alanların açılması, mevcutların revizyonu


Mevcut alanlar korunarak Tür çeşitlilikleri artırılarak kıraç yerlerde yeşillendirilerek sosyal hayatımıza dahil edilmesini sağlamalı.

54. Çocuklar için trafik ve eğlence pistlerinin oluşturulması


Ağaç yaş iken eğilir atasözünden yola çıkarak önceliği eğitim olan eğlenceği yerler içine katarak çocuklarımızı eğitimli bir hayata hazırlamak

55. Muslubelen tünelinin açılması


Coğrafi açısından özellikle kış mevsiminde büyük sıkıntılara neden olan ve ulaşım da rahatlığı sağlaması açısından önemli ve geç kalınmış bir proje

56. Çevre yolunun biran önce hayata geçirilmesi


Birçok ilde birden fazla çevre yolu varken maalesef bugün halen ilimizde olmayışı ilimizin gelişmesine engel olmakla beraber trafik sıkıntı yaratmaktadır

57. Abide iş hanının ıslahı ve yenilenmesi


Abide iş hanını canlandırmak için hem içerinde bulunan kafeterya ocak başı lokanta düğün salonu gibi esnafa çatı katında akvaryum örtü içinde değerlendirmek katlar arasında yürüyen merdiven asansörlerle dolaşımı desteklemek esnaf çeşitliliğini han yapısına uygun yapılandırmak.

58. Belediye düğün ve konferans salonu59. Eski mahallelerin kentsel dönüşüme alınması60. Un pazarı meydan projesi


Burası geniş bir yapıya sahip ama zamanın ihtiyacına cevap vermeyen fiziki alanları yetersiz olup eskimiş tuvaleti lavabosu olmayan esnafa katkısı düşen yetersizlikten kurtarılarak. Geniş estetik refahı iş merkezi olacak

61. Eski hal ve bankalar caddesinin yeniden imara alınması


Eski belediye binası dahil olmak üzere yeni çağın ihtiyacını karşılayacak iş yerleri oto park ve halden oluşan birleşik bir proje

62. Şehir stadyumunun taşıması


Şehir stadyumun yetersizliği şehrin içinde sıkışmış olmasından dolayı şehrin dışında en az 30 bin kişilik kapasiteli çevresi spor kompleksleri ile beraber yeni bir stadyuma kavuşturulması. Mevcut şimdiki stadın doğal yapısı bozulmadan küçük değişikliklerle çevresinde bulunan güreş eğitim merkezinin yeri ve açık sahanın birleştirerek bir proje içerinde büyük kültürel etkinliklerin yapıldığı açık hava müzesi haline getirmek

Ar-ge biriminin kurulması


Bilim ve Teknolojinin merkezi TÜBİTAK’la ortaklaşa bilim teknoloji ekonomik ve sosyal alanda şehrimizi ileriye taşıyacak buralarda bilim sergilerinden planetaryuma robotik, botanik, fizik, kimya ve matematik atölyelerinden çeşitli simülatörlere kadar birçok ileri teknolojilerin bilimsel araştırma merkezi olacak

64. Bilim ve Teknoloji Merkezi


Tübitak ile ortaklaşa ekonomik ve sosyal alanda şehrimizi ileriye taşıyacak, bilim sergilerinden planetaryuma robotik botanik fizik kimya ve matematik atölyelerinden çeşitli simülatörlereler kadar birçok ileri teknolojilerin bilimsel araştırma merkezi olacak.

65. Ara eleman yetiştirme merkezleri


İlimiz ve çevre illerde hizmet yapan üretici firma ve esnaftan açığını kapayacak bir çok insana istimlak sağlayacak işsizliği önleyecek üretime katkı sağlayacak.

66. Çocuk ve gençlik oyun dünyası


Kaydıraklar, langırt , oyun masaları , yüksek halatlarla tırmanma parkuru , sök boz , boyama , el işi ,resim odaları , biyolojik gölet , su oyun alanları , kum havuzu, oturma birimleri , piknik alanları , tranbolin ,boyama duvarları , bulunan çocuklarımızın içindeki enerjilerini boşaltacağı huzur ve güvenilir bir alan.

Adres

Büro: Aşağı Nohutlu Mh. 64.Sk Nurdoğdu Apt. Kat:3  YOZGAT

İletişim

E-posta:mail@bekirkorkmaz.com
Telefon: +90 (542) 515 89 90

Tarafı Adalet
İlkesi İnsana Saygı ve Hürmet
Mazluma Selim
Haksıza Yavuz
Garibe Aş ve İş
Tek Çözüm Tek Çıkış
Bekir KORKMAZ